Content and Language Integrated Learning/навчання мови через інтеграцію
(Предметно-мовне інтегроване навчання)
Це один з порівнянно нових і надзвичайно цікавих підхщдів до навчання. Цей метод передбачає вивчення певного предмету іноземною мовою - увагу не акцентують ані на граматиці, ані на інших лінгвістичних частинах вивчення мови. Наприклад, вивчення біології але англійською мовою. Звісно, такі предмети, як хімія, біологія, математика не зовсім підходять за програмою, а ось, інформаційні технології, мистецтво, спорт, географія дуже легко інтегруються. Здається, що англійська мова за професійним спрямуванням – це і є CLIL в чистому вигляді. Я викладаю ту ж саму електротехніку чи електромеханіку, але англійською мовою. Або, візьмемо будову двигуна чи будову комп’ютера…
Коли на уроці застосовується технології CLIL, мова виступає не ціллю, а засобом вивчення іншого предмета, тобто учні бачать, що за допомогою англійської мови можна пізнаватися нову цікаву інформацію. Вивчення мови відразу стає більш осмисленим, тому що вона використовується для вирішення конкретних задач тут і зараз. Учні бачать для чого вони вчать мову.
У подібного підходу є цілий ряд переваг. В першу чергу, діти просто забувають про те, що вони вчать англійську, адже головний акцент припадає зовсім не на це, а на вивчення інших дисциплін. При цьому англійська все одно добре засвоюється, хоча і у «фоновому» режимі.
По-друге, з CLIL тренуються усі аспекти вивчення мови, оскільки матеріали мають різний вигляд – не лише у текстовому форматі, а також у аудіо та відео. Крім того, необхідно виконувати практичні завдання, для котрих необхідне письмо та усне англійське мовлення.
Додатковим завданням можуть бути проекти на вивчену тему.
З власного досвіду можу сказати що CLIL це захоплюючий підхід до викладання мови який розширює світогляд учнів і є прекрасним доповненням до звичних уроків іноземної мови і який я намагатимуся частіше застосовувати на своїх уроках.
Немає коментарів:
Дописати коментар